Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lëndohet një person në Fushë Kosovë, bie nga një objekt ndërtimi

NULL NULL
05.02.2023 08:46
punetore ndertimtari

Është lënduar një person në Fushë Kosovë, pasi ra nga një objekt ndërtimi.

Bëhet e ditur se personi është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK, përcjell Klankosova.tv.

Lidhur me rastin policia bën të ditur se janë arrestuar dy persona, pronar të kompanive punëkryese.

“Një mashkull kosovar, ka rënë nga lartësia e një objekti në ndërtim, duke pësuar lëndime të rënda trupore. Viktima është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK. Në vendin e ngjarjes përveç njësive policore, ka dalë edhe prokurori si dhe inspektori i punës. Lidhur me rastin janë arrestuar dy meshkuj kosovar, pronar të kompanive punë kryese dhe të njëjtit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje”, thuhet tutje në raportin e policisë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.