Lëndohet Modriqi, në dyshim për gjysmëfinalet - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lëndohet Modriqi, në dyshim për gjysmëfinalet

NULL NULL
28.04.2023 15:00

Ylli i Real Madridit, Luka Modriq, mund t’i mungojë ekipit të tij në tri ndeshjet kryesore, sipas Relevos,

Mesfushori doli më herët nga loja në përballjen e fundjavës në La Liga kundër Gironës, dhe vuri akull në kofshën e tij për t’i përballuar dhimbjet.

Mirëpo gjendja e tij nuk është përmirësuar duke e vënë kështu nmë dyshim disponueshmërinë e tij për përballjen në finale e Kupës së Mbretit që madrilenët e zhvillojnë kundër Osasunës.

Parashihet që një lëndim i tillë mund ta mbajë atë larg fushës së gjelbër për një deri në dy javë e që nënkupton se ai mund t’i mungojë Realit në ndeshjen e parë kundër Manchester Cityt në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.