Leguizamon i bashkohet grupit të Argjentinës për Kupën e Botës në Ragbi - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Leguizamon i bashkohet grupit të Argjentinës për Kupën e Botës në Ragbi

NULL NULL
19/08/2019

Lojtari, Juan Manuel Leguizamon, do të jetë pjesë e grupit të zgjedhur të Argjentinës që do të luajë për Kupën Botërore të Ragbit.

Sipas Euronews, kjo pasi ai u emërua në skuadrën e 31 personave të vendit që do të marrin pjesë në turneun e ardhshëm në Japoni.

36-vjeçari, i cili bëri debutimin e tij ndërkombëtar në  vitin 2005, do të bashkohet me Felipe Contepomi, Agustin Pichot dhe trajnerin e Argjentinës Mario Ledesma, si lojtarët e vetëm nga kombi i Amerikës së Jugut, transmeton Klan Kosova.