Leclerc “mbret” i kualifikimeve në Baku - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Leclerc “mbret” i kualifikimeve në Baku

NULL NULL
nga Naim Selmani 28.04.2023 16:52

Piloti i Ferrarit, Charles Leclerc ka fituar “pole position” në garën kualifikuese për shpërblimin e madh të Azerbajxhan-it.

Në një garë tejet interesante ai e siguroi krejt në fund pozitën e parë startuese në shtegun e Bakus, përcjell KlanKosova.tv.

Duelin më të fortë e pati me kampionin aktual të botës Max Verstappen kur për një moment të dy e regjistruan kohën e njëjtë.

Por në fund Leclerc e bëri diferencën duke arrit kohë më të shpejtë.

Ai me këtë rast fitoi “pole position” për herë të tretë në karrierë këtu në Baku dhe është i vetmi që e ka bërë një gjë të tillë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

lajme të ngjashme