LeBron vs Curry finale gjigantësh - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

LeBron vs Curry finale gjigantësh

NULL NULL
17/06/2015
LeBron James ishte i pafuqishëm që të ndalë Stephen Curryn i cili iu priu Golden State Warriors drejt titullit të NBA, ku seria e ndeshjeve shkoi në 4:2.

Curry dhe Iguodala përbënin sulmin e Warriors, ndërsa Iguadola edhe u zgjodh MVP i finales.

Ndërsa Lebron për pak nuk arriti triple-double duke realizuar 32 pikë, 18 kërcime dhe 9 asistime.

Ky ishte titulli i parë në 40 vitet e fundit, kurse ishte titull i rekordit ku korrën 67 ndeshje dhe 15 humbje.