12:50, 16 Korrik 2019

Roma po e konsideron mundësinë e transferimit të futbollistit të Lille, Rafael Leao, raporton Calcio Mercato.

Klubi nga Serie A e ka kthyer vëmendjen kah portugezi si zëvendësim i Patrick Schick-ut i cili është lidhur me një largim nga kryeqyteti italian.

Leao ka realizuar tetë gola në 24 paraqitje për Lille këtë sezon, teksa klubi ka përfunduar i dyti në Ligue 1 dhe ka siguruar garat në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Konkurs Pune

Lexo më shumë