LDK e treta - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

LDK e treta

NULL NULL
27/05/2015
Sondazhet e fundit e nxjerrin si partinë e tretë në vend, sipas NDI-së.

Analistët kosovar vlerësojnë se rënia e Lidhjes Demokratike të Kosovës do të thellohet edhe më shumë nëse kryeministri aktual nuk arrin të shkëputet nga qeverisja e keqe që e ka futur shtetin në korrupsion dhe skandale prej vitesh.

Sipas analistit, Faik Krasniqi kjo rënie e LDK-së vjen nga zhgënjimi i elektoratit rugovian, humbja e tri palë zgjedhjeve dhe hyrja në qeveri me partinë që e ka kapur shtetin.

“Ky koalicion i shkoi më së shumti për shtati Hashim Thaçit dhe PDK-së, të cilët pas gjashtë muajve të bllokadës institucionale arritën që të mbesin prapë në pushtet, e kjo falë këtij lidershipi të LDK-së dhe njerëzve të caktuar brenda saj, që i lidhin interesat biznesore me kapësit e shtetit, PDK-në” Ka thënë Krasniqi, për Kosova Sot.