Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lazzarini: Izraeli s’ka ofruar prova për të mbështetur akuzat kundër punonjësve të UNRWA-s

NULL NULL
28.02.2024 23:17
Foto nga Arkiva: Philippe Lazzarini gjatë një konference shtypi
Foto nga Arkiva: Philippe Lazzarini

Kreu i agjencisë së Kombeve të Bashkuara UNRWA, Philippe Lazzarini, ka thënë se Izraeli ende nuk ka ofruar prova për të mbështetur pretendimet e tij se anëtarët e agjencisë, se ata ishin të përfshirë në sulmet e Hamasit të 7 tetorit.

“Për dijeninë time, deri më sot, nuk ka pasurndonjë informacion të ri të transmetuar në UNRWA dhe në Kombet e Bashkuara”, u shpreh ai.

Ai ka thënë se u bëjnë thirrje autoriteteve izraelite që të bashkëpunojë me ekipin e hetimit, shkruan CNN, transmeton Klankosova.tv.

“Ne vazhdojmë t’i bëjmë thirrje autoriteteve izraelite që të bashkëpunojë me ekipin e hetimit në mënyrë që të mund të arrijmë në një përfundim të shpejtë”, është shprehur tutje Lazzarini.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.