Lazio pas Borinit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lazio pas Borinit

NULL NULL
03/06/2015
Lazio i është vënë pas ish lojtarit të Parma dhe Roma, Fabio Borini.

Ish-sulmuesi i Chelsea, Fabio Borini pritet të rikthehet në Seria A pasi nuk arriti të tregojë vetën se është i vlefshëm për Liverpoolin. Ai ishte i huazuar edhe te Sunderlandi për një kohë.

Lazio është skuadra e cila është afër transferimit të sulmuesit italian.

Pas kualifikimit në Champion League, Lazio fillimisht e kërkojë shqiptarin Shkëlzen Gashi, kurse tash po e kërkon edhe Borinin.

24-vjeçari ka përvojë edhe në Seria A, pasi për një kohë ka luajtur edhe për Parmën dhe Romën.

Po ashtu është pjesë edhe e kombëtares së Italisë, më të cilën ka regjistruar vetëm një paraqitje.