Lazio e fiton bindshëm derbin romak, Muriqi veç shtatë minuta lojë

Lazio e fiton bindshëm derbin romak, Muriqi veç shtatë minuta lojë

NULL NULL
2 months më parë

Lazio ka triumfuar ndaj Romës në derbin e kryeqytetit italian, me rezultat 3:0.

Ndeshjën e vlefshme për Serie A, ata e fituan falë golave të Ciro Immobile-s  dhe Luis Albertos.

Përderisa golashënuesi më i mirë i stinorit të shkuar, Immobile, realizoi në minutën e 14-të, ishte Albertoi ai që i realizoi dy të tjerët në minutat 23’ 67’.

Ndërkaq, ylli kosovar Vedat Muriqi luajti vetëm shtatë minuta të kohës së rregullt pasi zëvendësoi Ciro Immobile-n në minutën e 83-të.

Kjo fitore çon Lazion në pozitën e shtatë me 31 pikë, tri më pak se Roma që zë pozitën e tretë.