Lavrov: Vazhdojmë t`i ofrojmë ndihmë humanitare Koresë së Veriut - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lavrov: Vazhdojmë t`i ofrojmë ndihmë humanitare Koresë së Veriut

NULL NULL
10/04/2018

Rusia do të vazhdojë të ofrojë ndihmë humanitare në Korenë e Veriut, tha sot ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov në një takim me kolegun e tij të Koresë së Veriut Ri Jong-Hoom në Moskë.

Lavrov shtoi se Rusia është vërtet mirënjohës ndaj udhëheqjes dhe popullit të Koresë së Veriut për “vëmendjen dhe kujdesin ndaj varreve dhe monumenteve të ushtarëve sovjetikë që kanë dhënë jetën e tyre në luftën për pavarësinë e Koresë”, raportoi TASS, transmeton Klan Kosova.