Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lavrov: Vazhdojmë t`i ofrojmë ndihmë humanitare Koresë së Veriut

NULL NULL
10.04.2018 11:52

Rusia do të vazhdojë të ofrojë ndihmë humanitare në Korenë e Veriut, tha sot ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov në një takim me kolegun e tij të Koresë së Veriut Ri Jong-Hoom në Moskë.

Lavrov shtoi se Rusia është vërtet mirënjohës ndaj udhëheqjes dhe popullit të Koresë së Veriut për “vëmendjen dhe kujdesin ndaj varreve dhe monumenteve të ushtarëve sovjetikë që kanë dhënë jetën e tyre në luftën për pavarësinë e Koresë”, raportoi TASS, transmeton Klan Kosova.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.