Lavrov javën e ardhshme viziton Turqinë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lavrov javën e ardhshme viziton Turqinë

NULL NULL
30.03.2023 16:38
Sergei Lavrov

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov do të vizitojë Turqinë javën e ardhshme, kështu ka raportuar mediumi turk NTV.

Në raportimin e tyre thuhet se Lavrovi se do të vizitojë vendin nga 6-7 prill dhe lufta në Ukrainë, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Bëhet e ditur se në këtë vizitë, ndër të tjera do të diskutohet për luftën në Ukrainë dhe zhvillimet në Siri.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.