Laporta kandidon për të parin e Barcelonës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Laporta kandidon për të parin e Barcelonës

NULL NULL
16/06/2015

Presidenti i dikurshëm i Barcelonës Joan Laporta, ka bërë të ditur që do të kandidojë muajin e ardhshëm për marrjen e udhëheqjes së ekipit katalunas, transmeton Klan Kosova.

Ai konsiderohet si një prej favoritëve për tu emëruar president i ekipit kampion të Spanjës dhe Europës.

Joan Laporta

Laporta ka udhëhequr me Barcelonën prej vitit 2003 deri në vitin 2010.

Ai do ta ketë si konkurrent Josep Maria Bartomeun. / klankosova.tv