Lakers pësojnë humbje nga Sacramento Kings (VIDEO)

Lakers pësojnë humbje nga Sacramento Kings (VIDEO)

NULL NULL
2 months më parë

Los Anglelos Lakers kanë pësuar një humbje tjetër, tani nga Sacramento Kings, në sfidën e zhvilluar në “Staples Center”.

Kings triumfuan ndaj Lakers, me rezultat të ngushtë 141-137.

Më i i dalluari në ndeshje ishte De’Aaron Fox, me 34 pikë, gjashtë kërcime dhe tetë asistime.

Derisa te Lakers u dalluan LeBron James me 30 pikë, shtatë kërcime, 11 asistime, dhe Russell Ëestbrook me 29 pikë, 10 pikë dhe 11 asistime.

Kings pas fitores ngjiten në pozitën e 11-të, me tetë fitore dhe 12 humbje.

Teksa, Lakers pas humbjes mbeten në pozitën e shtatë, me 10 fitore dhe 11 humbje. /Klankosova.tv/.