11:21, 21 Prill 2019

Kryeqyteti i Shri Lankës, Colombo, është goditur nga një sulm i ri, në një hotel afër kopshtit nacional zoologjik, duke vrarë së paku dy njerëz, thotë policia.

Ky sulm është i shati me radhë pas një serie sulmesh në mëngjesin e së dielës që në cak kishin hotelet luksoze dhe kishat, njofton Klan Kosova.

Deri më tani janë vrarë së paku 156 persona dhe janë plagosur më shumë se 400 gjatë shërbimeve të Pashkëve.

Së paku 156 të vdekur dhe 400 të lënduar nga sulmet në Shri Lanka

Konkurs Pune

Lexo më shumë