Lajm jo i mirë për adhuruesit e basketbollit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lajm jo i mirë për adhuruesit e basketbollit

NULL NULL
nga Emanuell Syla 10.01.2023 20:06

Ndeshja e mbetur e xhiros XV të Prince Caffe Superligës ndaj KB Pejës do të luhet me dyer të mbyllura për shikuesit si shkak i dënimit nga FBK për ngjarjet në finalen e Superkupës. Shikuesit nuk do të lejohen as në tribunën VIP.

Ky është lajmërimi në faqen zyrtare të KB Sigal Prishtina.

Ndryshe, do të zhvillohet edhe përballja mes Golden Eagle Yllit dhe Ponte Prizrenit, në kuadër të xhiros së 11-të. Ylli është në një formë të jashtëzakonshme me 11 fitore pas katër humbjeve që kishte në fillim, kurse prizrenasit kanë gjashtë fitore dhe dhjetë humbje.

Java 11

E mërkurë

17:00 Golden Eagle Ylli – Ponte Prizreni

Java 15

19:00 Sigal Prishtina – Peja