Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lajçaku largohet “i brengosur” pas bisedave në veri

NULL NULL
11.05.2023 23:57
miroslav lajcak lista serbe veri

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se nga bisedat që zhvilloi me bashkëbisedues në pjesën veriore të Kosovës, e la atë të brengosur.

Këto komente, ai i bëri në llogarinë e tij në Twitter.

“Ishte e rëndësishme për mua të vizitoj sërish veriun e Kosovës dhe të bisedoj me bashkëbisedues të ndryshëm në mënyrë që të marr përshtypjen nga dora e parë të situatës momentale. Ajo që dëgjova më la të brengosur. Na duhet të shmangim çdo mundësi për eskalim dhe të përqendrohemi krejtësisht në normalizim”, tha Lajçaku në këtë postim, raporton Klankosova.tv.

Kujtojmë se emisari i BE-së gjatë ditës ka zhvilluar takime në Prishtinë me kryeministrin Kurti dhe zëvendësin e tij, Besnik Bislimi.

Pasdite ai shkoi në Mitrovicë, ku takoi kryetarin e komunës, Bedri Hamza, ndërsa ë pas takoi edhe përfaqësuesit e Listës Serbe. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.