Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lajçak takon Milatoviqin: Folëm si të përdoret momentumi për integrimin e shpejt të Malit të Zi

NULL NULL
22.09.2023 19:48
Miroslav Lajcak

I Dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ta takuar presidentin e Malit të Zi, Jakov Milatoviq.

Ndër temat kyçe të bisedës ka qenë integrimi i këtij shtetit në strukturat evropiane.

“Patëm një bisedë të gjatë dhe të sinqertë me Milatoviqin. Folëm rreth situatës aktuale në Mal të Zi, rëndësinë e qëndrimit në kursin euroatlantik dhe urgjencën e përdorjes së momentumit actual për integrimin e shpejt të Malit të Zi”, ka shkruar Lajçak.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.