Lajçak sot në Prishtinë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lajçak sot në Prishtinë

NULL NULL
09.03.2023 06:49
Miroslav Lajçak, Rubikon

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Prishtinë.

Lajçak vjen në kryeqytetin kosovar të vazhdojë diskutimet si pjesë përcjellëse e takimit të nivelit të lartë që ngjau më 27 shkurt në kryeqytetin e BE-së.

I njëjti do të bëjë përgatitje për mbajtjen e tjetrit më 18 mars në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

Ai pas Prishtinës do të qëndrojë edhe në Beograd/Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS