Lajçak për herë të parë e vendos flamurin e Kosovës në postimin e tij - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lajçak për herë të parë e vendos flamurin e Kosovës në postimin e tij

NULL NULL
20.03.2023 10:59
Miroslav Lajçak, Rubikon

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, për herë të parë e ka vendosur flamurin e Kosovës.

Kjo ka ndodhur pas takimit të Ohrit, ku kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ranë dakord për zbatimin e marrëveshjes së arritur në Bruksel më 27 shkurt, për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi.

BE-ja është neutrale ndaj statusit të Kosovës.

Madje, në disa raste Kosova ishte paraqitur edhe me fusnotë (*) në disa takime të rëndësishme.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS