Lajçak në Kosovë, do të takohet me Kurtin dhe Osmanin

Lajçak në Kosovë, do të takohet me Kurtin dhe Osmanin

NULL NULL
2 weeks më parë

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, gjatë ditës së sotme do të qëndrojë në Kosovë.

Ai do të takohet më liderët shtetëror dhe me krerët e partive politike, transmeton Klankosova.tv.

Në ora 17:00, ai do të takohet me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa në ora 18:00 do të takohet me kryeministrin Albin Kurti.