Lajçak e Escobar takohen në Bruksel: Do të punojmë për të bërë realitet integrimin e Ballkanit në BE - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lajçak e Escobar takohen në Bruksel: Do të punojmë për të bërë realitet integrimin e Ballkanit në BE

NULL NULL
4 months më parë

I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, dhe i dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, janë takuar ditën e sotme në Bruksel.

Lajçak thotë se do të vazhdojnë të punojnë ngushtë së bashku për të ndihmuar që integrimi i rajonit në BE të bëhet realitet, njofton Klankosova.tv.

“Jam shumë i lumtur që mirëprita Gabriel Escobarin sot në Bruksel. Ne ndajmë të njëjtin qëndrim për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor, duke përfshirë edhe luftën ruse në Ukrainë. Ne do të vazhdojmë të punojmë ngushtë së bashku për të ndihmuar që integrimi i rajonit në BE të bëhet realitet”, ka shkruar Lajçak në Twitter.