Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lajçak takime në Bundestagun gjerman, flet për zgjerimin dhe situatën në dialog

NULL NULL
06.12.2023 15:38

Ndërmjetësesi i BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë të ditur se ka pasur një takim të hapur me Komitetit e Çështjeve europiane, anëtarë në Bundestagun gjerman.

Siç shkruan Lajçak, me ta patën diskutim të thellë dhe folën për zgjerimin e BE-së, por dhe situatën në dialog, përcjell klankosova.tv.

”Sot në Bruksel patëm një shkëmbim të hapur dhe të thellë me Komitetin e Çështjeve të BE-së, anëtarë të Bundestagut gjerman. Folëm për momentin e ri për zgjerimin BE-së, gjendjen në Dialog dhe hapat e ardhshëm. Faleminderit për mbështetjen Gjermani në punën time dhe rrugën e gjithë rajonit drejt BE-së”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.