Lajçak dhe Kurti bisedojnë rreth dialogut Kosovë – Serbi dhe parandalimit të Covid-19 - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lajçak dhe Kurti bisedojnë rreth dialogut Kosovë – Serbi dhe parandalimit të Covid-19

NULL NULL
17/04/2020

I dërguari special i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë të ditur se ka biseduar sot me Kryeministrin në detyrë, Albin Kurti, dhe kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq.

Lajçak në llogarinë e tij në Twitter ka njoftuar se me dy politikanët në fjalë ka biseduar për rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, si dhe për situatën e krijuar nga përhapja e pandemisë Covid-19, njofton Klan Kosova.

“Kam vazhduar diskutimet me liderët politikë në rajon. Bisedova me Kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin dhe Goran Rakiqin. Kemi pasur biseda konstruktive lidhur me rinisjen e dialogut, dhe reagimet ndaj Covid-19 dhe ndihmave të Bashkimit Europian”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në gjuhën e angleze:

klankosova.tv