Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lajçak dhe Escobar ulen për t’u koordinuar për takimin e radhës Kurti-Vuçiq

NULL NULL
28.02.2023 22:01

I Dërguari i BE- së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak  dhe ai i ShBA-së, Gabriel Escobar kanë mbajtur takim pas atij të mbrëmshmit në mes të Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Ata kanë folur për hapat rreth takimit të radhës që do të mbahet më 18 mars.

“Pas takimit të djeshëm u ulëm me Ecsobar për t’u koordinuar për hapat nxitues për takimin e radhës”, është shprehur Lajcak, transmeton Klan Kosova.

“U pajtuam mbi rëndësinë e pajtueshmërisë mbi modalitetet e zbatimit dhe nevojën për t’i implementuar të gjitha marrëveshjet ekzistuese nga dialogu”.

Rrini të informuar duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.