Lajçak bisedon për dialogun me raportuesin për Serbinë në Parlamentin Evropian - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lajçak bisedon për dialogun me raportuesin për Serbinë në Parlamentin Evropian

NULL NULL
28.03.2023 09:18
Miroslav Lajçak

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, është takuar dje në Bratisllavë me eurodeputetin sllovak dhe raportuesin për Serbinë në Parlamentin Evropian, Vladimir Bilçik.

Ai, me anë të një cicërime në Twitter, ka bërë të ditur se kanë biseduar për procesin e dialogut.

“Ne folëm për zhvillimet e fundit në dialog dhe detajet e marrëveshjes së fundit, si dhe për punën e Parlamentit të BE-së”, ka thënë Lajçak./Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS