Lahm: Bayerni duhet të përmirësohet - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lahm: Bayerni duhet të përmirësohet

NULL NULL
10/08/2015

Kapiteni i Bayernit, Philipp Lahm ka theksuar se skuadra e tij duhet të përmirësohet pas fitores ndaj Nottingen të dielën.

Golat nga Arturo Vidal, Mario Gotze dhe Robert Leëandoëski një fitore 3-1 kundër kundërshtarëve të tyre të pestë, Lahm ka pranuar se djemtë e Pep Guardiolas nuk ishin në më të mirën e tyre.

“Gjëja më e rëndësishme është që ne kemi përparuar në raundin e ri dhe askush nuk është lënduar” ish reprezentuesi gjerman kishte thënë për Kicker.

“Por është e qartë se na duhet të luajmë më mirë herën e ardhshëm. Faleminderit zotit që shënuam menjëherë pasi ata barazuan. Ju kurrë nuk mund ta dini çfarë mund të ndodhë në futboll” tha Lahm.