“Lagjia e Boshnjakëve”, pas vërshimeve, banorët duan ndihmë (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Lagjia e Boshnjakëve”, pas vërshimeve, banorët duan ndihmë (VIDEO)

NULL NULL
nga Valdrin Ibishi 12.02.2023 20:31

Edhe pas tri jave banorët e “Lagjes së Boshnjakëve” në Mitrovicë të Veriut kanë mbetur në mëshirë të fatit, pas vërshimeve që patën në janar.

Kjo ka bërë që shumë banorë shqiptarë të atyshëm, të detyrohen që strehim të gjejnë tek të afërmit e tyre, njofton Klan Kosova.

Nënkryetari i Mitrovicës së Jugut, Arianit Tahiri, ka thënë se përkundër gjendjes së vështirë të shqiptarëve në veri, komuna jugore për shkak të procedurave nuk ka pasur mundësi t’i ndihmojë në mënyrë institucionale.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.