Labinot Tahiri vendosi ta ndihmojë Ukrainën por pastaj i bie pishman - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Labinot Tahiri vendosi ta ndihmojë Ukrainën por pastaj i bie pishman

NULL NULL
5 months më parë

Këngëtari Labinot Tahiri, kishte vendosur që një shumë të parave ta ndajë për të ndihmuar shqiptarët në Ukrainë.

Por, duket se tash i ka rënë pishman.

Tahiri thotë se po e merr këtë vendim për shkak të disa pakënaqësive të shprehur nga ana e shqiptarëve në Maqedoni.

“Mendoj se në komente kur shprehet pakënaqesia e qytetarit dhe shqetësimet e tyre, duhet ti pranojmë sikurse kur të vjen kojshia për një hall apo këshillë me na e thënë. Shkrimin dhe vendimin për ta ndihmuar fondin ne Ukrainë, po e largojë. Atë po e largojë përshkak se vëllezërit tanë shqiptarë nga Maqedonia, kanë shprehur pakënaqësi lidhur me këtë vendim”.

“Ata shprehën mendimet e tyre për kohën e luftës atje ne Maqedoni, dhe unë ata i degjojë. Gjithashtu i degjojë edhe qytetarët të cilët me kanë informuar më mirë duke me shkruar edhe privat sa i perket disa temave lidhur me Ukrainën, edhe ata kanë të drejtë dhe i marr për bazë”.