Ky lëng “magjik” eliminon rrudhat - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ky lëng “magjik” eliminon rrudhat

NULL NULL
13/12/2015

Çaji i kanellës mund të bëj mrekulli. Në një gotë me ujë të valuar hidhni 3 lugë kanellë pluhur dhe lëreni deri sa çaji të bëhet i vakët.

Në këtë moment, shtoni 2 lugë mjaltë të papërpunuar dhe pijeni çajin në mëngjes dhe pasdite. Nëse e konsumoni rregullisht do të arrini rezultate mjaft të dukshme, shkruan Mapo.

Ky çaj përveç se ju dhuron një lëkurë të bukur dhe ngadalëson plakjen, ai është gjithashtu i dobishëm për:

  • Inflamacionet dhe infeksionet e ndryshme
  • Redukton problemet me kapsllëkun
  • Rregullon nivelet e sheqerit në gjak
  • Ndihmon në humbjen e peshës
  • Heq dhimbjet reumatizmale
  • Zvogëlon sasinë e kolesterolit në trup
  • Trajton infeksionet fungiale në trup
  • Redukton dhimbjet menstruale