Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ky është parashikimi i motit për fundjavë

NULL NULL
02.06.2023 19:17

Mot pothuajse të ngjashëm pritet të kemi edhe gjatë dy ditëve të fundjavës.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se në pjesën e parë të ditës do të mbajë mot kryesisht me diell, por që vranësirat konvektive do të fillojnë nga gjysma e ditës, ku më pas në orët e pasdites do të jenë në zhvillim për të krijuar kushte për reshje shiu.

Në zona të kufizuara rrezikohet të ketë edhe stuhi lokale me breshër.

Temperaturat do të lëvizin nga 11-26 gradë Celsius.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

temperaturat

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.