Ky është numri ideal i partnerëve seksual - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ky është numri ideal i partnerëve seksual

NULL NULL
01/03/2017

Një studim i ri ka zbuluar se cili është numri perfekt i partnerëve seksual.

Sipas studimit, numri i partnerëve seksualë përpara se të ‘dorëzoheni’ është dhjetë.

Studimi është kryer nga portali Illicit Ecounters, që promovon aferat.

Më shumë se 1 mijë persona morën pjesë në studim.

Studimi thotë se shumica dërrmuese shprehen se 20 partnerë seksual është një shifër e tepërt.

Vetëm 3% e femrave dhe 4% e meshkujve thonë se u pëlqen ky numër.

Një zëdhënës i kompanisë tha: “Gjërat po ndryshojnë me shpejtësi. Njerëzit po bëhen më tolerantë dhe më aventurierë seksualisht. Nëse do e kishim bërë studimin dhjetë vjet më parë, meshkujt do prisnin që partneret e tyre të kishin fjetur me më pak njerëz”.

Studimi tregoi se femrat janë më të interesuara për historinë seksuale të partnerit se meshkujt.