18:22, 28 Maj 2020

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me intervale me diell dhe vranësira të dendura të cilat herë-herë do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s”, njofton bën të ditur IHMK, transmeton Klan Kosova.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë