9:38, 25 Mars 2018

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti sot do të jetë kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Sipas Institutit, vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me reshje të dobëta shiu.

“Temperaturat do të shënojnë ngritje të lehta , minimalet nga -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin nga 3-6 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të shënoj rritje të vlerave mbi normalen. Do të fryjë erë nga veriperendimi dhe juglindja e lehtë deri mesatare. Javën tjetër parashihet të ketë ngritje të theksuar të temperaturave në të dy vlerat ekstremale”.

klankosova.tv

 

  • Fjalë kryesore:

Konkurs Pune

Lexo më shumë