8:23, 21 Maj 2019

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë të veçantë në përkujtim të 20-vjetorit të Masakrës së Dubravës.

Seanca pritët të nis në orën 11:00.

Para 20 vjetësh në Burgun e Dubravës, ishin vrarë e masakruar mbi 150 të burgosur shqiptarë nga ushtria dhe policia serbe, ndërsa 300 të burgosur të tjerë kanë arritur t’i shpëtojnë kësaj masakre, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë