Kuvendi akoma pa ligj të vetin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kuvendi akoma pa ligj të vetin

NULL NULL
16/06/2015

Nën komisioni për mandate, imunitete dhe rregullore ka shqyrtuar sot për herë të parë projektligjin për Kuvendin e Kosovës.

Për të përfunduar gjithë punën për këtë projektligj, komisioni ka vendosur që të mbajë mbledhje më 22 dhe 23 të këtij muaji.

Kuvendi i Kosovës, asnjëherë deri tani nuk ka pasur ligj të vetin, transmeton Klan Kosova.

Ai punon në bazë të një rregulloreje të brendshme.