12:00, 16 Prill 2018

Janë shpallur fituesit e “Academy of Country Music Awards 2018”, transmeton Klan Kosova.

Ishte një natë e madhe brenda secilës festohej për më të mirët e muzikës në MGM Grand Garden Arena në Las Vegas.

Jason Aldean fitoi çmimin “Entertainer of the Year” për vitin e tretë me radhë.

Miranda Lambert, Chris Stapleton dhe vëllezërit Osborne morën më së shumti çmime, me nga dy secili.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë