Kush e ka eliminuar më shumti Real Madridin në Champions - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kush e ka eliminuar më shumti Real Madridin në Champions

NULL NULL
nga Naim Selmani 18.05.2023 15:55

Rruga e ekipit Real Madrid në Ligën e Kampionëve përfundoi të mërkurën duke u eliminuar në gjysmëfinale.

Atë nga gara e largoi skuadra e Manchester Cityt e drejtuar nga trajneri Pep Guardiola përcjell klankosova.tv.

Por trajneri spanjoll po del që ia ka marr dorën mbretërve.

Ai është trajneri që e ka eliminuar më shumti Real Madridin nga Liga e Kampionëve.

Guardiola e ka bërë këtë në tri raste.

Pasi tij janë dy trajnerët Ottmar Hitzfeld dhe Marcelo Lippi që e kanë eliminuar Realin në dy raste.

lajme të ngjashme