20:05, 7 Gusht 2018

“Maniac” është një miniserial televiziv i zhanrit komedi që do të shfaqet në Netflix, bazuar në serinë televizive norvegjeze me të njëjtin emër nga Hakon Bast Mossige dhe Espen PA Lervaag, transmeton Klan Kosova.

Episoda e parë e do të  shfaqet më 21 shtator 2018, ndërsa do të luajnë aktorët e njohur si:

Emma Stone – Annie Landsberg

Emma Stonem 28 vjeçare, është aktore e njohur amerikane e cila ka luajtur në filmat “ La La Land “ dhe  “Easy A”.Ajo së fundmi ka luajtur rolin e pacientes së gjykimeve klinike Annie Landsberg.

Ajo më parë ka dalur në takim me “ spider man-in “ e saj, kolegun e saj Andrew Garfield.

Jonah Hill – Owen Milgrim

Jonah Hill, 34 vjeç, është një aktor amerikan i famshëm për rolet e tij komike.
Ai ka luajtur më parë në Superbad, duke harruar Sarah Marshall, Get Him To The Greek dhe 21 Jump Street.Në Maniac ai luan rolin e shokut klinik të Emma Stone’s , Owen Milgrim.

Justin Theroux – Dr. James K. Mantleray

Justin Theroux, 46 vjeç, është një aktor amerikan.Ai është kushëriri i gazetarit britanik Louis Theroux.
Në Maniac ai luan inovatorin Dr. James K. Mantleray i cili drejton gjyqin klinik.

Julia Garner – Ellie

Julia Garner, 24 vjeç, është aktore dhe modele nga Nju Jorku.

Ajo ka luajtur  më parë në filmat Martha Marcy May Marlene, The Perks of Being a Wallflower dhe Sin City: Një Dame për të Vrarë.

Nëna e saj është një terapiste dhe komediane izraelite, e quajtur  Tami Gingold.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë