Kurti viziton festivalin Sunny Hill në natën përmbyllëse (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti viziton festivalin Sunny Hill në natën përmbyllëse (VIDEO)

NULL NULL
08/08/2022

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka vizituar festivalin Sunny Hill.

Kurti vizitën e tij e bëri në natën përmbylëse të këtij organizimi të mirënjohur ndërkombëtar.

Atë e ka shoqëruar edhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, njofton Klankosova.tv

Ai gjatë së dielës e ka pritur në zyrën e tij këngëtaren e njohur Dua Lipa.

Nga 4 e deri më 7 gusht, në Parkun e Gërmisë kanë marrë pjesë mbi 20 mijë persona.

Aty kanë përformuar artistë të njohur vendor e ndërkombëtar si: Dua Lipa, J Balvin, Elvana Gjata, Kida e shumë të tjerë.

Sponsor medial i Sunny Hill, ishte Klan Kosova.

E sponsorë të tjerë: Prince Cafe, Comodita dhe Artmotion.

Videon mund ta gjeni KËTU 

Kurti e pret me lule Dua Lipën: Është koha t’i themi faleminderit për promovimin që i bëri Kosovës