Kurti vizitë në dy familje serbe, flet për mbështetjen ndaj fermerëve, bizneseve dhe punëkërkuesve (FOTO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti vizitë në dy familje serbe, flet për mbështetjen ndaj fermerëve, bizneseve dhe punëkërkuesve (FOTO)

NULL NULL
08.02.2023 08:34

Kryeministri Albin Kurti bashkë me ministrin për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq kanë qëndruar të martën në Istog ku kanë vizituar dy familje serbe.

Ai ka thënë se me ta kanë diskutuar për mbështetjen që qeveria po bën për fermerë e biznese, transmeton KlanKosova.tv.

“Çdo qytetar i Kosovës, pavarësisht përkatësisë, dëshiron dhe meriton një qeveri që siguron drejtësi dhe mirëqenie për të gjithë, Në familjet Miletiq dhe Komatoviq u pritëm bashkë me ministrin Rashiq në Istog ku diskutuam për hapat aktivë që qeveria jonë po bën për të mbështetur fermerët, bizneset dhe punëkërkuesit”, ka shkruar Kurti në llogarinë e tij në Twitter.
Image
Image
Image