Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti takon shefin e EULEX-it, diskutojnë për sundimin e ligjit

NULL NULL
13.03.2023 12:48

Kryeministri i  Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim shefin e EULEX-it, Lars Gunnar Wigemark.

Përmes një komunikate për media nga Zyra e Kryeministrit, thuhet se në takim u diskutua për sundimin e ligjit dhe situatën e përgjithshme të sigurisë në vend, përcjell Klankosova.tv.

“Me z.Wigemark, kryeministri Kurti diskutoi për zhvillimet e fundit dhe çështje aktuale, me theks te fusha e sundimit të ligjit dhe situatës së përgjithshme të sigurisë në vend. Ai u informua nga z. Wigemark për zbatimin e detyrave të EULEX-ut në kuadër të mandatit aktual dhe folën për bashkëpunimin ndërmjet institucioneve vendore dhe misionit të EULEX”, thuhet në njoftim.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.