Kurti takohet me ministrin e Jashtëm të Greqisë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti takohet me ministrin e Jashtëm të Greqisë

NULL NULL
12.03.2023 13:53
Albin Kurti, Nikolas Dendias

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikoas Dendias, po e zhvillon një vizitë zyrtare në Kosovë.

Ai ka pasur një takim me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Kryediplomati grek është pritur në takim edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Takimi mes Kurtit dhe tij u zhvillua në një restorantet e Prishtinës, shkruan KosovaPress përcjell Klankosova.tv

Albin Kurti, Nikolas Dendias
Albin Kurti, Nikolas Dendias, Photo Credits: KosovaPress