Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti takohet me Latifin, zotohet për mbështetje në sektorin e shëndetësisë

NULL NULL
10.08.2022 10:46
Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka pritur në takim Ministrin e Shëndetësisë, Rifat Latifi, Zëvendësministren e Shëndetësisë, Dafina Gexha-Bunjaku dhe Bordin e ShSKUK-së.
Siç thuhet në njoftimin nga Lëvizja Vetëvendosje, ata diskutuan për vështirësitë e sfidat në sistemin shëndetësor.
Kurti shprehu zotimin e tij për mbështetje të sektorit të shëndetësisë dhe për angazhim të shtuar për këtë “fushë tejet të rëndësishme për shëndetin, jetën dhe mirëqenien e qytetarëve”.
No photo description available.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.