Kurti takohet me ambasadorët në Qeveri - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti takohet me ambasadorët në Qeveri

NULL NULL
20.03.2023 11:17
ambasadoret

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është duke zhvilluar takim me ambasadorët në Kosovë në ndërtesën e Qeverisë.

Takimi vjen pas zhvillimeve në dialogun Kosovë-Serbi në Ohër, ku Kosova dhe Serbia të shtunën në mbrëmje (18 mars), janë pajtuar mbi aneksin e zbatimit të Planit evropian, i cili do të jetë i obliguar për të dyja palët në momentin e publikimit të tij.