Kurti sot viziton burgun e Dubravës me rastin e 24-vjetorit të masakrës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti sot viziton burgun e Dubravës me rastin e 24-vjetorit të masakrës

NULL NULL
22.05.2023 07:41
burgu i Dubraves

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot viziton Qendrën Korrektuese të Dubravës, me rastin e 24-vjetorit të masakrës në Burgun e Dubravës.

Vizita e Kurtit pritet të zhvillohet në orën 10:00, njofton Klan Kosova.

Kujtojmë se ​24 vjet më parë në Burgun e Dubravës ka filluar të kryhet njëra nga masakrat më të mëdha në Kosovë kundër shqiptarëve nga regjimi i kriminelit i Sllobodan Millosheviq.

Masakra e Burgut të Dubravës është kryer  prej 19 deri më 24 maj të vitit 1999.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

klankosova.tv