Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti: S’kemi nevojë për kurrfarë koalicioni – s’ke me kë të bësh

NULL NULL
07.02.2021 22:10

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka zhvilluar një bashkëbisedim online me qytetarët ku ka pranuar pyetje dhe është përgjigjur.

I pyetur se a do të arrijë Lëvizja Vetëvendosje ta formojë qeverinë e vetme pas zgjedhjeve të 14 shkurtit apo do të bëjë koalicion me ndonjë parti tjetër, Kurti ka thënë se “s’ke me kë të bësh koalicion”, njofton Klan Kosova.

“Kjo varet prej secilit prej nesh nëse pas shtatë ditëve i bie saktësisht në këtë orë, ne do të marrim vesh rezultatin e zgjedhjeve që do të jetë në favor të VV-së – kështu atëherë mirë është puna dhe s’kemi nevojë për kurrfarë koalicioni sepse edhe s’ke me kë të bësh”.

Kurti ka shtuar se koalicion e ka bërë më iniciativën e Vjosa Osmanit.

“Tash është populli ai që po del në referendum”.

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.