Kurti shfaqet me qeleshe në Korishë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti shfaqet me qeleshe në Korishë

NULL NULL
13.05.2023 14:26

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vizituar fshatin Korishë të Prizrenit, në 24-vjetorin e Masakrës që ka ndodhur në këtë vend nga forcat serbe.

Kurti me këtë rast ka zbuluar shtatoren e atdhetarit Sali Shabanit, te Memoriali i Martirëve në Korishë.

Gjatë zbulimit të shtatores, shefit të qeverisë iu vendosë një plis, që është simbol kombëtar te shqiptarët. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.