Kurti, Rizvanolli e Power nesër shpallin ankandin për parkun me energji solare - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti, Rizvanolli e Power nesër shpallin ankandin për parkun me energji solare

NULL NULL
11.05.2023 22:31
Kurti e Rizvanolli

Nesër do të shpallet ankandi i parë për parku me energji solare me kapacitet prej 100 MW.

Ky ankand do të shpallet nga kryeministri i vendit, Albin Kurti, ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli e Administratorja e USAID-it, Samantha Power.

Sipas njoftimit të qeverisë, shpallja e ankandit do të bëhet në ora 15:00, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS