Kurti prezanton mbrapsht medaljen që ia dhuroi presidenti francez për vizitën në Paris (FOTO)

Kurti prezanton mbrapsht medaljen që ia dhuroi presidenti francez për vizitën në Paris (FOTO)

NULL NULL
1 month më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur përmes llogarisë së tij zyrtare në Instagram, se Presidenti francez, Emanuel Macron, e ka nderuar atë me një medalje presidenciale, në nderë të vizitës së tij që zhvilloi në Francë.

Megjithatë, me të publikuar këtë pullë të cilën kryeministri kosovar e cilëson dhuratë nderuese nga presidenti francez, duket se ka diçka që nuk shkon me prezantimin e saj, njofton Klan Kosova.

Kjo medalje, është publikuar jo në mënyrë të duhur në fotografi derisa mban këtë mesazh:

”Dhurata nderuese e Presidentit Macron në fund të takimit dhe vizitës së djeshme në Paris”.

Siç vërehet edhe në pamje, ajo është e prezantuar mbrapsht.

Rreth kësaj ka reaguar Teuta Sahatqija nga Lidhja Demokratike, duke thënë se me gjasë të përmbysur kryeministri kosovar mund ta ketë postuar qëllimisht dhuratën e presidentit francez.

”Qite bre mbarë Simbolin e Presidentit Macron! Apo me qëllim e ke lënë përmbys?”, shkruan ajo, njofton Klan Kosova.

 

Ndërkohë kjo medalje presidenciale do duhej të prezantohej në këtë formë siç duket në fotografinë më poshtë: